Çizgi Design Manisa

EVLERİMİZDEKİ DÖNÜŞÜM

Neredeyse 2020’nin ilk aylarından itibaren evlerimiz bizlerin merkez noktası haline geldi .

Önceleri sadece günümüzün birkaç saatini geçirdiğimiz evlerimiz  şimdi neredeyse yaşam tarzımızın merkezi haline gelmesine ne demeli . Eskiden sadece yemek yediğimiz masamız sadece yemek yapmak için girdiğimiz mutfağımız ,  tv karşısında oturduğumuz koltuklarımız , önceden sadece bize boş gelen duvarlarımız bile artık bu süreçte bizim hayatımızın bir parçası oldu. 2020’den gelen bu süreçte anladık ki evlerimizin de ruhu olduğu ve evlerimizde kaldığımız süreçte yaptığımız ufak dokunuşların bile evimizin havasını dokusunu ve ruhunu pozitif yönde etkilerken bizlerinde pozitif yönde etkilediğini gördük. Görüyoruz’ki 2021 yılının’ da bu şekilde geçeceği günümüzde , kaderimizin yine evlerde geçireceğimiz bugünlerde evlerimizin 2021 trendleri nasıl şekillendi.

 

Mutfaklarımızın Önemi;

Geriye baktığımızda bu pandemi sürecinin bence 2 olumlu noktası olması 1. Sevdiklerimiz ile zaman geçirmenin nekadar güzel bir his olduğu ve 2. Doğanın yeniden toparlanma süreci . Bence bu ikili 2020’ den kalan bizler için olumlu olan en önemli iki şey . Bu süreçte gördük’ ki evlerimizde en çok zaman geçirdiğimiz alanlar başında mutfaklarımız geliyor. Mutfaklarımızı artık yemek yapılan yer değil’de yaşamımızın bir parçası haline getirdik. bu süreçlerde mutfaklarımızda ne gibi değişiklikler oldu peki; mutfaklarımızın tarzları değişirken daha ergonomik daha modern ve daha rahat kullanacağımız tarzlarda şekillenmeye başladılar. Mutfaklarımızı artık mutfak olarak değil yaşam alanları gibi kullanmaya başladığımız bu dönemde gözümüze hitap etmesinide özen göstermeye başladık.  2021 yılında pastel renklerin hakim olduğu evlerimizin mutfaklarının da bu trende uyması sonucunda sıcak ve güzel görüntüler ortaya çıkmaya başladı. Bunun yanında mutfaklarımızda kullanacağımız iç mekan bitkileri , çiçekler , doğal görünümlü mobilyalar bizleri  mutfak havasından çıkartıp daha naturel ve doğal alan havası vermemize yardımcı olmakta.

 

2021 yılında mutfaklarımızı ne gibi trendler beklemekte;

2021 yılında doğadan ilham alan mutfak dolapları yerine akıllı mutfak dolaplarına , işlevsel depolama alanlarının yoğun olduğu sade ve şık stillere kadar pek çok unsuz 2021 mutfak trendlerine yön verecek gibi .  herkesin bir arada olduğu açık mutfakların yanı sıra teknolojinin hakim olduğu akıllı mutfaklarda  bu yılın en popüler trendleri  arasında olacak . hareket algılı ledlerden sensörlü mutfak musluklarına kadar akıllı ankastrelerimizden tutun buzdolaplarına depolama alanlarının bile önem kazandığı  2021 yılının mutfak dekorasyonu trendleri içinde yer alacak gibi duruyor .

Mutfak ve oturma odalarımızı bir arada daha çok görmeye başladığımız zamanlarda bu akıllı ve endüstriyel mutfak tasarımlarının önemini daha çok farkına varıyoruz.  Eğer ufak bir dairemiz varsa bence tam bu söylediklerim sizlere göre . minimalizm ile ferahlığın bir arada yakalamak istiyorsak mutfaklarımıza bu tarz dokunuşlar kesinlikle yapmamız gerekiyor.

2020 den beri devam eden bu zorlu süreç hayatımızda birçok değişiklik yapmak zorunda bıraktı, bu değişimin merkezide evlerimiz başı çekmekte. Evlerimizde yapacağımız değişim ve ufak dokunuşlar ilerideki dönem için bizim hayat tarzımızı belirlememize yardımcı olacak . o yüzden tasarım ve değişim yaparken mutlaka sizlere uygun içinize sinen tasarım ve dokunuşlar yapmaya özen gösterin

2021’nin devam ettiği şu zamanlar umarım hepimiz için güzel ve umut dolu geçer.

 

 

Post a Comment

%d blogcu bunu beğendi: