Çizgi Design Manisa

Evlerimizdeki Değişimler Hangi Yöne Gitmekte

Bu yıl, iç tasarım trendleri için ilginç bir yıl olacak. 2021 stil trendleri raporumuzda gördüğümüz gibi , COVID 2020’de iç tasarım dünyasındaki desenler ve trendler üzerinde büyük bir etki yarattı. Geçen yıl evlerimizi görme ve kullanma şeklimizi önemli ölçüde değiştirdi. 2020 ‘in başlarında alınan kararlar sonrasında pek çok İnsanı etkileyen ofislerin kapatılması kısıtlamara gidilmesi ve uzaktan öğrenmenin başlatılmasıyla, evlerimizle ilişkilerimiz değişti. Birçoğu için evlerimiz artık bir işyeri, bir okul, bir aile eğlence merkezi ve dış dünyadan gerçek bir sığınak haline geldi. Ve bunun 2021’de devam eden ve ortaya çıkan iç trendler üzerinde büyük bir etkisi 2021 in 1. Çeyreğinde etkilerini gördük..

Mayıs ayına girerken, 2020’deki değişikliklerin 2021 tasarım ortamını tanımlayacak yeni trendleri nasıl başlattığına bakıyoruz – ve söylemeliyiz ki, bunlar oldukça harika. 2021 trendleriyle ilgili ilk 5 tahminimizi incelemeye hazır mısınız? Okumaya devam et bence 2021’in 2. Çeyreği için gelecek olanlar için şimdiden heyecanlıyız.

 

Geleneksel Tasarım
Biz bahsederken geleneksel tasarım trendi , bunu klasik 1990’larda konfor görünüm bahsediyoruz. , Pottery Barn tarzının ilk dönemlerini, Nancy Meyers filmlerinde 90’lı ve 2000’li yılların başındaki evleri ve hatta 80’lerde veya 90’larda doğduysanız, ebeveynlerinizin evini düşünün. Akla hangi imaj gelirse gelsin, bu kültürel referansların hayata geçirdiği Geleneksel tasarımın güçlü bir geri dönüş yapacağını düşünüyoruz.

Neden? İnsanlar evde çok daha fazla zaman geçiriyor ve mekanlarına işlevsel konfor katmanları eklemek istiyorlar. Ve aşırı doldurulmuş mobilyalarda, daha yumuşak kıvrımlarda ve her zaman aynı göründüğüne güvenebileceğiniz geleneksel tarzlarda kesinlikle bir rahatlık hissi vardır.

Ancak geleneksel görünümü yapmanın tek bir yolu yok. Geleneksel tasarım fikirleri söz konusu olduğunda , klasik yaklaşıma gidebilir veya Geleneksel stile daha modern ve güncel bir yaklaşım getirmeyi deneyebilirsiniz .

Şunlar için mükemmeldir …

Evlerinin konfor ve güvenilirliğe odaklanmasını isteyenler, ancak biraz daha yüksek bir duyarlılıkla.


Bu Görünümü Eve Nasıl Getirirsiniz?

Rahat bir görünüme ve hisse sahip olan kanepeler, bölümler ve koltuklar arayın –
gerçekten kıvrılıp TV’yi art arda izleyebileceğiniz veya iyi bir kitap okuyabileceğiniz bir şey. (Bu, kanat arkası sandalye trendini denemek için harika bir andır .) Daha az ya da yüzyılın ortasına dayanan ve bunun yerine basit dekoratif oymalar ve koyu ahşap yüzeyler ile daha geleneksel olan mobilya parçalarını seçin.

 

Grand Millennial Tarzı

İnsanlar dünyanın belirsizliğini yatıştırmak için geleneksel tarzlar aradıkları gibi, Grandmillennial tarzı da benzer konforlar sunuyor. Bununla birlikte, bu tarz, klasik tasarım tarzlarından ilham alıyor ve antikalara, Viktorya döneminden ilham alan duvar kağıdına, yoğun desenlere ve çiçek ve fırfırlar gibi tiki unsurlara eğilerek Colonial Americana stilinden biraz ilham alıyor . Bu eğilim, kültürel olarak “yaşlı kadın” veya büyükanne olarak görülebilecek tasarımı ve dekoru seven genç nesillerle ilgili. Klasik tasarım formlarına ve desenlerine, tarihi mimariye ve tabii ki “kahverengi mobilyalara” (koyu kahverengi ahşap antikalara) bağlıdır. Gucci’nin 2018’de reklamlarında ve koleksiyonlarında büyükanne şık trendini popüler hale getirmesiyle bu trenddeki yükseliş, COVID’den önce geldi. Ancak, 2020’de patlayan ve hatta “cottagecore” ve yükseliş gibi alt kültür dalları yarattığından beri popülaritesi istikrarlı bir şekilde arttı. Bununla birlikte, sosyal ve politik huzursuzluk zamanında, istikrar ve rahatlık için geçmişe bakmak – desenler ve renklerle biraz eğlenirken – başa çıkmanın uygun bir yolu gibi geliyor.


Şunlar için mükemmeldir …

Y kuşağı. Sonuçta isminde! Ama aynı zamanda uzun süredir antika trendine giren eski nesiller için stillerine canlı bir güncelleme vermenin mükemmel bir yolu !

Bu Görünümü Eve Nasıl Getirirsiniz?

Hafta sonları erken kalkın ve bit pazarlarına gidin! Viktorya dönemi veya Erken Amerikan mobilyalarını (veya bu tarzların canlanmalarını) arayın. Güzel ve zengin koyu tonlu bir ahşap olan eskitilmiş Maun’dan yapılmış parçalar, Grandmillenial mekanlarda mükemmeldir. Viktorya dönemi ve Neoklasik tarzların trend tasarım hareketlerinin bir parçası olmadığı gibi, bu tarz ulaşılabilir ve göze batmayan bir his veriyor, bu yüzden bu antikaları iyi bir fiyata bulabilirsiniz. IKEA fiyatlarından daha düşük bir fiyata, nesiller boyu süren ve çok daha uzun süre dayanmaya hazır, iyi yapılmış, sağlam bir mobilyaya sahip olacaksınız. Genç profesyoneller için, bu eski parçaları satın almak, bütçelerini daha da ileri götürürken aynı zamanda daha sürdürülebilir bir satın alma işlemi yapmanın harika bir yoludur.


1980’ler Tarzı Canlanma

1980’ler canlanma tarzı kalın formlar, geometrik desenler ve 80’li esinlenen renk paletleri artı Art Deco tarzında bir selam ve Altın Kızlar kitsch biraz ilgili. Bu görünümü hayata geçirmenin birçok yolu var, tıpkı 80’lerde birçok moda tasarım stili olduğu gibi.

1980’lerde, iç trendler dünyevi doğallardan lüks, modern malzemelere ve oldukça heykelsi formlara kaydı. Bu on yılda, pirinç ve verniklerin, heykelsi formların, yüksek parlaklıkta cilalı cam ve taşın ve ışıltılı yeni malzemelerin geniş bir şekilde kullanıldığını gördük. 80’lerde Art Deco ideoloji ve Minimalist tarzdan ilham alan iç tasarım, zenginlik ve zenginlikle ilgiliydi.

Tıpkı antikaların bir pazarlık olması gibi, son birkaç yıldır 1980’lerin mobilya ve dekorlarını ikinci el pazarlarda elde etmek kolay ve ucuzdu. Tarz ön plana çıktıkça, otantik parçalar daha yüksek fiyatlar talep edecek ve ana akım perakendecilerin stile kendi modern yaklaşımlarını sunduğunu görmeye başlayacağız.

 

Şunlar için mükemmeldir …
80’lere özlem duyanlar ya da bu on yılın tasarım stilini müjdeleyen cesur, heykelsi formları sevenler.

Bu Görünümü Eve Nasıl Getirirsiniz?

Krom veya mermer tabanlı cam yemek masası gibi 80’lerin ayırt edici özelliklerinden bazılarını arayın ve vurgulu parçalar aracılığıyla cila, cam ve mermer gibi malzemeleri dekorunuza dahil edin. Siyah ve altın gibi yüksek kontrastlı renk şemalarını veya kıvrımlar ve tozlu gül içeren sessiz paletleri tercih edin. 1980’lerin Miami görünümünü seviyor musunuz? Blanche Devereaux’nun ikonik yatak odasındaki palmiye baskılarını ve hintkamışı mobilyalarını getirin.

Biofilik Tasarımın Amacı
Biyofili , doğanın ve yaşayan her şeyin sevgisidir. Tasarım dünyasında, bu genellikle bitkilerin ve diğer doğal yeşilliklerin insanların doğaya bağlanabilirliğini artırmanın bir yolu olarak ortaya çıkar. Umut, doğal unsurları dahil etmenin olumlu sağlık ve çevresel faydalara sahip olmasıdır. Ama aynı zamanda doğal malzemelerin kullanımı ve mobilya ve ev aksanlarının üretiminde sürdürülebilirlik bilinci ile ev tasarımına da dokunmuştur. 2021 yılına gelindiğinde, Biyofilik Tasarımın özellikle doğal, sürdürülebilir malzemeler kullanılarak ortaya çıkacağını tahmin ediyoruz.

Baston, jüt, deri, seramik ve bitkiler gibi organik şekiller ve doğal malzemelerle dolu daha yumuşak, daha topraksı bir görünüm görüyoruz. Doğal doku , her odanın ihtiyaç duyduğu gizli bileşendir ve bu malzemelerin bulunduğu alanlar, doğaya daha bağlı ve sakinleştirici bir etkiye sahiptir. Ayrıca, çok sayıda üretilmiş malzemenin bulunduğu alanlara kıyasla daha doğal ahşap mobilyalara doğru bir hareket görüyoruz. Bununla birlikte, açık renkli ahşap (İskandinavya sarışından rustik, açık meşe) popülaritesi artıyor ve genellikle Orta Yüzyıl alanlarına hakim olan orta tonları itiyor. Ahşabın bu daha açık rengi canlandırıcıdır ve etrafında tasarlanması kolaydır, rahat ve konforlu alanlarda bile biraz daha modern bir görünüm yaratır.

Stilist İpucu: Ahşap tonlarını kusursuz bir şekilde karıştırma rehberimiz, bu yıl evinizin tasarımına daha açık tonları dahil ederken kesinlikle işe yarayacak!

 

Şunlar için mükemmeldir …

Doğanın yatıştırıcı yönlerini evlerine dahil etmek ya da mobilya ve dekor seçimleriyle doğayla bağlarını ve sürdürülebilirliğini artırmak isteyenler.

Bu Görünümü Nasıl Yakalarım / Ne Aramalı 

İskandinav veya Rustik bir tarza yöneliyor olsanız da, mobilya parçalarını seçme zamanı geldiğinde, koyu renkli ahşap, metal veya lake parçalar yerine daha açık tonlu ahşaplar tercih edin. Doğal malzemeler kullanmak söz konusu olduğunda, alan içinde derinlik ve doku oluşturmak için farklı doğal yüzeyler katmanlayın. Daha büyük bir jüt halının üzerine yün bir halı kaplayabilir ve alana bir baston veya rattan sandalye ekleyebilirsiniz. Mekanda yumuşaklık ve dolgunluk yaratmak için yastıkları istifleyin ve kanepenin üstüne atın. İnandığınız parçaları satın aldığınızdan emin olmak için üreticileri tarafından sürdürülebilirliği onaylanmış malzemeleri arayın.

2021’in ikinci kısmında , evlerimizdeki değişim sürecine dair ipuçları umarım işinize yarar 😊

Post a Comment

%d blogcu bunu beğendi: