Image Alt

NACİYE & SELÇUK KONUT PROJESİ

PROJE HAKKINDA

Naciye ve Selçuk çiftinin konut tadilatı keyifli bir süreç sonucunda tamamlanmıştır. Dublex konutun en büyük problemi olan merdiven tekrar ele alınmıştır. Mevcut ahşap merdiven sökülüp rıht yükseklikleri bakımından çıkış rahatlığı sunan metal konstrüksiyonlu merdiven yapılmıştır. Merdiven altındaki ölü alan dresuar, vestiyer ve dekoratif ürünlerin sergilenmesi için alan oluşturmuştur. Giriş alanında duvar kâğıdı, aplik kullanımı ve koridorda çıta kullanımı estetik bir ortam yaratmıştır. Giriş ve koridorda aynı seramik kullanılarak ferah mekân algısı oluşmuştur. Mevcut wc iptal edilmiş; yerine çamaşır makinesi için bir alan yaratılmıştır. Banyo girişi ötelenerek görselliği yüksek modern çizgilere sahip banyo tasarlanmıştır. Banyo ve çamaşır alanı ilişkilendirilerek kullanım rahatlığı sağlanmıştır. Mevcut mutfak ile oturma odası yer değiştirmiştir. Mevcut mutfak kullanıcının keyifli vakit geçirebileceği hobi alanı olarak tasarlanmıştır. Alandaki pencere parapeti zemine kadar kırılıp güneşten yüksek verim elde edilecek yeni bir pencere kullanılmıştır. Duvarda yeşil rengin tercihi ile mekâna huzur aşılanmıştır. Niş ve çıta çalışmaları ile kimlikli bir ortam yaratılmıştır. Mevcut oturma odası mutfak olarak tasarlanmıştır. Mutfakta beyaz ve modern çizgilere sahip yenilikçi görünüm elde edilmiştir. Mutfak girişindeki alanda ise kullanıcının kullanabileceği işlevsel kiler odası oluşturulmuştur. Mekândaki aydınlatmalar özel tasarım ürünleri olup estetik açıdan göz doldurmaktadır.

En ince ayrıntısına kadar düşünülmüş konut projemizde Naciye ve Selçuk çiftinin hayallerine ortak olmanın mutluluğunu yaşıyor ve evlerinde huzurlu bir yaşam sürmelerini diliyoruz.

Naciye Koç (Tarih Öğretmeni)

Evimiz için bizimle birlikte hayal kuran; bu yolda güler yüzlü ekibiyle, iş disipliniyle, keyifle hayalimizi hayata geçiren Çizgi Design sizinle yollarımız kesiştiği için şanslıyız.

KÜNYE

TARİH: 14.12.2019
YER:  Yunusemre / MANİSA
PROJE: Konut İç Mekân Tasarım ve Uygulama
SÜRE:40 Gün